Haber

Zonguldak’ta Türk Bayraklı Yük Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

Zonguldak Valiliği, “Bölgeye Kocaeli ilimizden polis dalgıç ekibi sevk edilmiş olup, AFAD arama kurtarma ekiplerimiz de göreve hazır olarak hazır beklemektedir. Deniz ve hava şartlarının müdahaleye müsait olması nedeniyle geminin 12 kişilik mürettebatı görev başındadır. İnsanlar aranıyor ve kurtarılıyor.” “Hemen çalışmalara başlanacak” dedi.

Kdz. Ereğli ilçesi açıklarında Kafkametler isimli Türk bayraklı yük gemisiyle temasın kesilmesi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı unsurları bölgede izleme faaliyetlerine başladı. Arama kurtarma çalışmalarını güçlendirmek üzere Kocaeli’den polis dalgıç ekibi bölgeye sevk edilirken, AFAD arama kurtarma ekipleri de göreve hazır bekletiliyor.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada, deniz ve hava kurallarının müdahaleye izin vermesi durumunda 12 kişilik gemi mürettebatı için arama kurtarma çalışmalarına derhal başlanacağı belirtildi. Açıklamada şunlar belirtildi:

“Bugün saat 10.30 sıralarında Karadeniz Ereğli Limanı’ndan İzmir Aliağa Limanı’na gelmek üzere yola çıkan Kafkametler isimli Türk bayraklı yük gemisi, iç limandan dış limana çıkarken iletişim kesintisi yaşandı. Yaklaşma ihtimali bulunmadığından dolayı iletişim kesintisi yaşandı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından havadan veya denizden, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığınca başlatılan izleme çalışmaları devam ediyor.Kocaeli ilimizden polis dalgıç ekibi bölgeye katılmak üzere sevk edildi. Arama kurtarma çalışmalarında AFAD arama kurtarma ekiplerimiz de hazır durumda. Deniz ve hava mevzuatının müdahaleye imkan vermesiyle 12 kişilik gemi mürettebatı arama kurtarma çalışmalarına sevk edildi. Kurtarma çalışmalarına derhal başlanacak. ” -ZONGULDAK

haber-suluova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu