Haber

Putin, Aliyev ve Paşinyan ile Karabağ konusunda üçlü görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Karabağ konusunda üçlü görüşmeler gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Putin, St.Petersburg’da Bağımsız Devletler Topluluğu üye devletler devlet başkanlarının gayrı resmi zirvesi çerçevesinde Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir araya geldi.

Bu yılın 10 ayında Rusya ile Ermenistan arasındaki ticarette yüzde 73 artış olduğunu belirten Putin, iki ülke arasındaki ekonomik çıkarların çok olumlu geliştiğini söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile Karabağ konusunda üçlü görüşme yaptıklarını kaydeden Putin, “Dün sizinle başladık ve üçlü görüşme yapmayı başardık. Güney Kafkasya’nın tamamındaki durum, Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri, Karabağ ile ilgili her şey. Bütün bu konuları mutabakata varıldığı gibi ayrıntılı olarak ele alacağız.” sözlerini kullandı.

Paşinyan, Laçin koridorundaki duruma da değinerek, koridorun şu anda Rus barış güçlerinin kontrolünde olmadığını söyledi. Paşinyan, bu durumu ve hangi seçeneklerin mevcut olduğunu Putin ile görüşmek istediğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu