Haber

Karamollaoğlu: “Milli İttifakın Simgesi 6’lı Masa, Millet İttifakının Simgesi ‘Tek Koltuk’tur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Millet İttifakı’nın simgesi 6’lı Tablo, Cumhur İttifakı’nın simgesi ise ‘tek koltuk’tur. İttifak toplantılarımızın adresi genel merkezdir” dedi. siyasi partilerin diğer ortakların görüşme adreslerinin ev veya saray olduğunu belirterek, “Türkiye bu iki anlayış arasında tercih yapacaktır” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, genel seçimler ve Altı Masa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Milli İttifak’ın simgesi 6’lı Masa, Cumhur İttifakı’nın simgesi ‘tek koltuk’tur. Bizim ittifak toplantılarımızın adresi siyasi partilerin genel merkezleri, diğer ortakların toplantı adresleri ise Türkiye’dir. Türkiye bu iki anlayış arasındadır.Masa birlik ve beraberliğin, dayanışma ve paylaşmanın, istişarenin, samimi sohbet ve buluşmanın âdil zeminidir.Tek sandalye kutuplaşma ve ayrılık, tamah ve bencillik, tahakküm ve sadece vermedir. siparişler ve eşitsizliklerin büyütülmesi.

Bugüne kadar ne Sayın Erdoğan MHP Genel Merkezi’ne girdi ne de Sayın Bahçeli AK Parti Genel Merkezi kapısından girdi. 6 farklı siyasi partinin hassasiyet, nezaket ve istikrarla yürüttüğü sürecin değerini bu durumu normal görenler anlayabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu