Haber

İslahiye’de Dinlenen Arama Kurtarma Görevlisi Kılıçdaroğlu, “Biz de yetişemiyoruz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu islahiye Dinlediği arama kurtarma görevlisi . Ekmeğe, özellikle ekmeğe ihtiyacımız var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret etti. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Kılıçdaroğlu’na; parti liderleri, milletvekilleri ve belediye başkanları eşlik etti.

Bir vatandaş, Kılıçdaroğlu’na; “Yardımlarda eksiklikler var. Koordinasyon eksikliği çok fazla. Bugün siyaset yapma günü değil ama dayanışma içinde olmalıyız. Bazı durumlarda insanlar birbirini anlamalı. Televizyonda bu bölgeyle ilgili hiçbir şey yok. En çok zarar gören bölge burası. İslahiye ve burası. Fay hattındayız. Eski ilçe başkanımız da enkaz altında” dedi.

“İSLAHİYE’NİN YARISI YOK OLDU. DİĞER YARISI EVLERİNE GİREMİYOR”

CHP Gaziantep Karkamış İlçe Başkanı Metin Gögebakan, Kılıçdaroğlu’na, “Son iki gündür bölgemizin çok önemli yardım ihtiyaçları karşılandı. Ama yetersiz. İki ana büyük beldemiz var. Altıntütün Kasabası. Eski belde haline geldi. , mahalle.Fevzipaşa Kasabası.Buralara yardım ulaştırmak zor.İş makinesi var ama hiçbiri kullanılmıyor.Atıl durumda bekliyor.Vatandaşlarımız perişan durumda.Halkımız bekliyor. iş makinelerinin bir an önce enkaza gelmesi için operatörlerle çok sıkıntımız var şu anda 150 yıkılmış bina var islahiye’nin yarısı harabe diğer yarısı da giremezler diye. ev. İslahiye’nin tamamı cadde üzerinde” dedi.

İslahiye’de bir depremzede Kılıçdaroğlu’na, “İslahiye Başkanım çok kötü durumda. Şöyle söyleyeyim, yüzde 70-80 zarar gördü. Ölü sayısı çok fazla, insanlarımız perişan durumda değil mi? Çalışmalar devam ediyor ama Türkiye sayesinde Türkiye ayaklandı.”

“EKMEK VE GIDA ARIYORUZ. İNSANLARA AYAK OLAMIYORUZ”

Bir arama kurtarma görevlisi, “Yetişmeye çalışıyoruz ama yardımlar yetmiyor. Dün gece itibarıyla çalışmalar başladı. Sabah biraz artarak devam etti. Buradakilerin söylediğine göre 7 kişi var. -Her dairede 8 kişi.Artık ayak uyduramıyoruz.Ekmek ve gıda sıkıntısı çekiyoruz.İnsanlara yetişemiyoruz. İnsanlar gözlerimizin içine bakarken ağlıyorlar. Dayanamıyoruz, artık dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

“ÇOCUKLAR AÇLIKTAN BAŞARISIZ BAŞLADI, İKİ AYLIK ÇOCUK BİRİLERİ ÖNCE HUKUKUMDA BAŞARISIZ OLDU”

Görevli Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek, “Sizden sadece yemek yardımını çok istiyoruz. Çocuklar açlıktan bayılmaya başladı, iki aylık bebek biraz önce kucağımda bayıldı. Yiyecek, bez ve özellikle ekmek ihtiyacımız var” dedi. .”

“AKBEZ İLÇESİNDE ÇOK EV YIKILDI. EKİP YOK”

Hatay Hassa ilçesinden İslahiye’ye gelen bir vatandaş, “Akbez beldesinde çok sayıda ev yıkıldı. Orada ekip yok. Sesimizi duyup oraya ekip göndermenizi istiyoruz.” Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşa “Ekiplerimizi oraya göndereceğim” yanıtını verdi.

Bir başkası da Kılıçdaroğlu’na, “Buradaki köylerde de büyük sıkıntılar var. Çadır istiyoruz, rica ediyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

kovancilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu