Haber

Suudi Arabistan, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım taşıyan bir uçak daha gönderdi.

Suudi Arabistan’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere 75 tonluk yardım taşıyan bir uçak daha gönderdiği bildirildi.

Ülkenin resmi haber ajansı SPA’da yer alan haberde, Suudi Arabistan’ın Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerine Kral Salman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın talimatı doğrultusunda yaptığı yardımın devam ettiği belirtildi.

Depremlerden etkilenen her iki ülkeye şu ana kadar toplam 11 uçak gönderildiği vurgulanan haberde, Suudi Arabistan’dan Gaziantep Havalimanı’na doğru 12’nci uçağın kalktığı belirtildi.

Haberde, uçağın uyku tulumu, battaniye ve çadırlardan oluşan 75 tonluk kargo ile gıda ve tıbbi malzeme taşıdığı bildirildi.

Öte yandan, Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliği Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Büyükelçi Fatih Ulusoy’un Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yetkililerine, Türkiye’deki çalışmalara katkılarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulunduğu belirtildi. deprem bölgeleri.

Kral Salman İnsani Yardım ve İnsani Araştırmalar Merkezi lideri Abdullah bin Abdulaziz er-Rabia, 14 Şubat’ta Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerine 3 bin konteyner konut gönderileceğini duyurdu.

haber-siverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu