Haber

Nagehan Alçı: Erdoğan’ın tekrar sandıktan çıkma şansı çok yüksek

Türkiye tarihin netleşmesi ile seçim sürecine girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkilerini kullanacağını belirterek, resmi adımın 10 Mart’ta atılacağını ve 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılacağını bildirdi.

Seçimlere 4 ay kala muhalefet kanadında aday krizi hakim.

CHP ve Düzgün Partisi önderliğinde; Saadet, Demokrat, DEVA ve Gelecek Partisi’nin oluşturduğu 6’lı masa, ittifakın kurulduğu ilk günden bu yana aday üzerinde birlik sağlayamadı.

Son görüşmede adayın adı açıklanmazken, 6’lı masanın son tartışması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı tartışmaları oldu.

Muhalefet cephesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki dönem Cumhurbaşkanlığı yaptığını ve bir daha aday olmayacağını söyledi.

Bunun üzerine tartışma konusu olan 6’lı masa ile ilgili Nagehan Alçı’dan yorum geldi.

Haber Global’de Buket Aydın’ın konuğu olan Alçı, muhalefetin bu tür açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı güçlendirdiğini söyledi.

“Erdoğan’ın yeniden sandıktan çıkma ihtimali çok yüksek”

“Cumhur İttifakı’nda bir toparlanma var”dedi Alçı, şu sözleri kullandı:

Erdoğan’ın yeniden sandıktan çıkma ihtimali çok yüksek. Özellikle ekonomik adımlar Orta Anadolu’da memurları ve asgari ücretlileri oldukça rahatlattı. Tabii ki her şey çok değerli, enflasyon düşmedi ama manevi olarak yine büyük bir rahatlama oldu.

Bir süredir kendi cephelerinden gelen eleştiriler gündemi belirlemeye başladı. Kılıçdaroğlu için de yıpranıyordu. Kesin olarak Kılıçdaroğlu diyemem ama büyük ihtimalle aday olacağını düşünüyorum.

Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki politikası hukuken yanlış olabilir ama Erdoğan’ı yeniden siyasi bir engel haline getirmek kendi çıkarına olacaktır. Erdoğan’ın önüne yeniden sorun çıkarıldığı düşünülüyor. Üstelik DÜZGÜN Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantının sonuç bildirgesinde adayın ismini beklerken, yine Erdoğan’ı gündeme getirdiler. Muhalefet topu gücün kalesine atıyor ki bu çok yanlış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu