Haber

Başörtülü CHP liderinden yasaklanan alkol festivaline tepki

Bursa Valiliği’nin aldığı alkol yasağı kararı tartışılmaya devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi’nin CHP yönetiminde her yıl düzenlediği ‘Nilüfer Müzik Festivali’nde önceki yıllarda ortaya çıkan görüntülerin ardından bu yıl da yeni bir karar alındı.

Valilik, festival kapsamında kamp ve alkol tüketiminin yasak olduğunu duyurdu.

Belediye daha sonra festivali iptal etti.

“Müdahaleyi kesinlikle kabul etmiyoruz”

Ardından gelen açıklamalara CHP Bursa Gençlik Kolları Lideri Elif Parıltı Yamak da eklendi.

Yamak, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Bursalı gençler olarak ne zaman bir araya gelsek bu festival için çok heyecanlanırız. Bu yılki festivale katılmak için birçok arkadaşımla anlaşmıştık ve gelip eğlenmeyi planlıyorduk. Gençler olarak birbirimizin yaşam tarzına ve yaşam tarzına saygı duyuyoruz ve bu konuda bir sıkıntımız yok ama ne yazık ki görevde olan bazı büyüklerimizin bu konuda çok büyük sorunları var. Nedense bizim üzülmediğimiz şeylerden rahatsız oldular. Bu müdahaleyi kesinlikle kabul etmiyoruz. Ülkenin kaosu ve kasvetli ortamında aslında gençlerin biraz eğlenip rahatlayabilecekleri birkaç aktivite var. Bu festival de onlardan biriydi.

“Gençlerin eğleniyor olması bazılarını rahatsız etti”

İki hafta önce Uludağ’da bir festival düzenlendi ve hiçbir engel olmadı. Ama nedense Nilüfer Belediyesi böyle bir festival düzenlemek isteyince gençlerin eğlenecek olması bazılarını rahatsız etti. Gençlerin muhtemelen uygun fiyata eğlenecek olması bazılarını rahatsız etti. Rahatsız olmaya devam etsinler. Biz gençler olarak eğlenmeye ve gülmeye devam edeceğiz. Hala umudumuz var. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın çok sevdiğim bir sözü vardır; ‘Türkiye ne yazık ki gençliğine kendinden başka bir şeyle ilgilenme fırsatı vermiyor.’ Yaklaşık 1-2 saat de olsa bize müzik dinleme fırsatı vermedi. Bu eyalette yaşam biçimine herhangi bir müdahaleyi asla kabul etmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu